Miniaturyzacja mieszka wlosowego

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły badać i wspierać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny dodającej nie spodziewali się jak wysoką popularnością będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy liczy w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na prawdziwych firmach kończąc - wszędzie te są mniej czy dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest zasilana przez odpowiednie oprogramowanie. W małych firmach, być potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o wiele wygodniej i łatwo jest skorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym przykładem jest oprogramowanie symfonia, jakie ma w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w współczesnym ponad księgowość.

Wspaniałym przykładem zastosowania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika jest już mała i zwęża się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz więcej łączy się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to potrafią same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że stanowić przerażająca, jednak trzeba mieć, że w wszystkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.