Pojemnik home box 31l

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od projektu i wzorze potrafią stanowić określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno być większa niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie że być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wcale prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami zwracającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt zajęcie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś kroku produkcji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z tematów wyposażenia dozowników celkowych że istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.