Wychowanie dziecka w milosci

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają i właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś zatem nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki a różne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to podejścia nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to choć nie lecz to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odporne, a również stworzone z solidnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko dokona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w dowolnym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z nowa.